abc Info PL

"Podziemne Trasy Szczecina - to coś więcej niż muzeum, to jak dobry film"

info@schron.szczecin.pJak dotrzeć do Podziemnych Tras Szczecina? Obejrzyj wideo Hit Miasta Szczecin

Zaplanuj czas Zwiedzaj z nami Zapraszamy na wyjątkowy pokaz historii. Poznacie tajemnice tuneli "podziemnego miasta" i największego cywilnego schronu w Polsce z okresu II Wojny światowej. Macie do dyspozycji trzy różne 1 godzinne trasy
- na każdej z tras PRZEWODNICY NA ŻYWO ORAZ EFEKTY DŹWIĘKOWE, które przenoszą was w czasie. Betonowy świadek historii do was przemówi, jak żadne miejsce dotąd - bo "to coś więcej niż muzeum, to jak dobry film". Gotowi na prawdziwy pokaz historii?

TRASA 1 - II Wojna Światowa - to główna trasa od której warto zacząć i otrzymać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań: np. skąd wziął się Szczecin, czy miasto łączy labirynt tuneli, jak grube są ściany i konstrukcja schronu przeciwlotniczego, dlaczego w okresie PRL-u Gierek przebudował go na schron przeciwatomowy, czy w schronie było cicho podczas nalotów, jak dużo ludzi mogło się tam schronić, jak wyglądało życie w schronie, kto obsługiwał i pilnował porządku w tak wielkim obiekcie, kiedy Szczecin stał się Polski. Na trasie: wystawy i nietuzinkowi przewodnicy na żywo. Efekty dźwiękowe i archiwalne nagrania m.in rozmowy pilotów RAF z kokpitu bombowca nad Szczecinem (Stettinem) i odgłosy bombardowania.

TRASA 2 - Zimna Wojna - jak wyglądało życie w PRL-u (rekonstrukcja mieszkania z wyposażeniem), dlaczego w przemówieniu Winston Churchill wymienił Szczecin (oryginalny dźwięk przemówienia), co to był wyścig zbrojeń i co nam groziło, dlaczego schron był tajny i jak komuniści wykorzystywali go, o czym mówiono w propagandowych nagraniach (dźwięk z tamtego okresu), do czego służyło wyposażenie atomowego schronu oraz scenki rodem z filmów Barei).

TRASA 3 - Zwiedzanie z dreszczykiem - z latarkami (dwie trasy w jedną godzinę - dla dzieci i dorosłych) to wyjątkowe uczucie i świetna zabawa - kiedy razem z innymi, własną latarką świecimy na Exponaty, oświetlamy tunele, pokoje i zagłębiamy się w historię, którą opowiada przewodnik - słuchamy nagrań i efektów.

Pamiętajcie że: oferujemy regularne zwiedzania głównej trasy : II Wojna Światowa - przez 7 dni w tygodniu zawsze o 12:00.
Co najmniej na 3 dni przed realizacją vouchera (Bonu Podarunkowego) - wymagana jest rezerwacja terminu. Bon wykorzystasz kiedy chcesz. Na realizację vouchera zabierz go w formie papierowej. Bez rezerwacji voucher nie będzie akceptowany.
ZWIEDZAJ Z NAMI
Załoga Podziemnych Tras Szczecina


Gdzie kupić bilety:
bilety kupujemy za gotówkę w kasie Podziemnych Tras Szczecina  
WEJŚCIE szklaną wiatą na peronie 1 PKP


 W cenę biletu wliczona jest 1-godzinna wycieczka z przewodnikiem w języku polskim oraz prezentacja dźwiękowa przy każdej wystawie. (dla obcokrajowców nie gwarantujemy wersji zwiedzania w języku obcym).  


Zwiedzanie w języku obcym bez rezerwacji takiej wersji oferujemy tylko w przypadku: wolnych przewodników, albo w wersji audio na dwujęzycznych ścieżkach dźwiękowych (przy przeważających ilościowo grupach obcokrajowców)na zwiedzaniu o 12:00).  


Kartą za bilety: 

płacimy w Centrum Turystyki Magnolia - na końcu Dworca PKP obok taksówek - UWAGA tylko w godzinach pracy biura: pon - piątek 10:00-15:30 sob. 10:00-13:30 (I nie później niż na 15' przed startem zwiedzania.) ; niedziela zamknięte.  


Kiedy zwiedzamy:

Regularnie codzienne zwiedzania cały rok * o 12:00   cały rok dodatkowo w sobotę i niedzielę o 13:30 / Proszę spojrzeć na tabelę powyżej jakie zwiedzania oferujemy w okresie zimowym.   Poza publicznymi zwiedzaniami oferujemy zwiedzania prywatne, dla grup turystycznych, dla szkół  itp. o każdej innej porze. 


Dla kogo:dla osób niezorganizowanych w grupę (mniejszą niż 8 osób), startujemy już od 1 osoby
Czy tylko o 12:00: 

Jeśli nie odpowiada Państwo godzina  12:00 i nie macie grupy 8 osób, jest możliwe zwiedzanie o każdej innej porze przy zakupie min. 8 pełnopłatnych biletów. Szczegóły możemy przedstawić telefonicznie, albo mailowo. Powyżej znajdą Państwo informacje nt. dodatkowych zwiedzań sezonowych.


Co jest do zobaczenia:

na obu trasach w sumie jest do zobaczenia 100 informacyjnych tablic, 40 manekinów, 50 tematycznych wystaw, 500 eksponatów i długie tunele oraz kompleks pomieszczeń . Grupie towarzyszy przewodnik i ścieżka dźwiękowa.


Jak długo:

czas trwania oprowadzania z przewodnikiem na każdej z tras -1 h


Cena standardowa: 

Bilet: 25 zł/os. 20 zł ulgowy/os. rodzinny 2+2=60 zł, przy zakupie biletu na obie trasy jest zniżka (więcej na Bilety/Tickets wliczony jest PAKIET:  wejście i komentarz przewodnika, ścieżka dźwiękowa)   


Czy są zniżki:

Bilet ulgowy 20 zł przysługuje wszystkim, którzy mają zniżki (studenci, renciści, emeryci itd. ) do tego bilety grupowe już od 9 osób, zniżki dla szkół, dla rodzin (2+2), 15% zniżki z kartą szczecińską,zniżki przy zakupie dwóch Tras


Kartą za bilety płacimy: 

w Centrum Turystyki Magnolia - na końcu Dworca PKP obok taksówek - UWAGA tylko w godzinach pracy biura: pon - piątek 10:00-15:30 sob. 10:00-13:30 nie póżniej niz 15' przed startem zwiedzania ; niedziela zamknięte.  


W dniu zwiedzania:

zakup biletów tylko w kasie Podziemnych Tras Szczecina tam gdzie wejście do Podziemnych Tras Szczecina czyli na peronie I , z tyłu budynku starego dworca PKP, schodami w dół do dawnego peronu pasażerskiego. Kolumba 2, 70-035 Szczecin,Sprzedaż z wyprzedzeniem prowadzimy również w wszystkich innych Punktach Sprzedaży Centrum Turystyki MAGNOLIA.


Języki obce:   

Oprowadzanie w językach obcych nie jest ujęte w cenie. Cały rok w kasie można wynająć skrypty w wielu obcych językach, albo zamówić przewodnika za dodatkową opłatą szczegóły tel.albo mailowo info@schron.szczecin.pl


Większe grupy:

Grupy więcej niż 8 osobowe proszone są o kontakt przed przyjściem. Zwiedzanie jest możliwe o każdej dowolnej porze. Oferta dla grup na podstronie" Dla Grup od 9 osób"


UWAGA

* w przypadku zwiedzań o nietypowych poza 12:00 albo w dni ustawowo wolne od pracy może istnieć konieczność dopłaty za przewodnika 45 zł.


* Przy zwiedzaniach grupowych:

w przypadku spóżnienia grupy więcej niz 30 min, opłata za spóznienie wynosi 100 zł, 

* W przypadku zapłaty zadatku na zwiedzanie i rezygnacji z wycieczki zadatek przepada


*Zamknięte tylko w dni świąteczne, zawsze wymienione na stronie. 
Zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia zmian w harmonogramie zwiedzania. 
Temperatura w obiekcie to ok. +14

Więcej informacji na kolejnych podstronach