Pytania / FAQ

Najczęściej zadawane pytania: 

1. Czy Podziemne Trasy są otwarte codziennie? 

Zwiedzanie jest zawsze o 12:00, 7 dni w tygodniu. Jeśli planujemy naprawy konserwatorskie czy pojawiają się inne okoliczności uniemożliwiające zwiedzanie o 12:00 umieszczamy niezwłocznie informacje na naszej stronie 


2. Jaka trasa oferowana jest o godz. 12:00? 

O 12:00 oprowadzamy Trasą II Wojna Światowa 


3. Czy oferowana jest inna godzina zwiedzania? 

Dla grup powyżej 8 osób umożliwiamy zwiedzanie o każdej innej porze, wymaga to jednak wcześniejszej rezerwacji. W niektórych wypadkach ilość osób wymagana do rozpoczęcia indywidualnego zwiedzania może być zmniejszona, prosimy o telefon w celu uzyskania informacji o aktualnych dodatkowych opcjach zwiedzania. 


4. Na jaki telefon trzeba dzwonić? 

Prosimy dzwonić na telefony stacjonarne, pod tymi telefonami możemy podać najbardziej aktualne informacje i przyjąć zgłoszenia na zwiedzania grupowe.


5. Czy zwiedzanie o 12:00 wymaga rezerwacji? 

Nie ma potrzeby dzwonienia w celu dokonania rezerwacji, tylko w przypadku, gdy Państwa grupa jest większa niż 9 osób wymagana jest rezerwacja. 


6. Czy przed zwiedzaniem należy nabyć bilety w biurze głównym Centrum Turystyki MAGNOLIA? 

Nie , nie ma takiej potrzeby, zawsze nasz punkt startu zwiedzania (na peronie I w tunelu ) jest otwarty od.11:45 to tu do 12:00 sprzedajemy bilety indywidualne na zwiedzanie. Punkt startu zwiedzania, zbiórki jest zatem również punktem sprzedaży biletów dla osób indywidualnych. 


7. Czy jeśli się spóźnię i nie dotrę na zwiedzanie na 12:00 to będzie możliwe dołączenie do grupy, która już zwiedza? 

W takiej sytuacji należy sprawdzić czy punkt startu zwiedzania jest jeszcze otwarty, jeśli drzwi będą zamknięte,prosimy dzwonić do naszego głównego biura. Postaramy się umożliwić zwiedzanie mimo spóźnienia, jednak nie możemy tego gwarantować. 


8. Czy w związku z remontem dworca zmienił się punkt spotkania na zwiedzanie schronu?

Wejście jest, jak wcześniej z tunelu, ale zejście do tunelu po remoncie jest z peronu I. Nowa szklana wiata osłania zejście do tunelu, tam prosimy się kierować, po zejściu do tunelu znajdziecie się Państwo w naszej przestrzeni obsługi klienta, tam jest kasa, miejsce wydawania kasków i pierwsza wystawa.


9. Czy w punkcie w tunelu można płacić kartą? 

Niestety płatność jest możliwa tylko gotówką. 


10. Czy zwiedzanie wymaga ochronnej odzieży czy specjalnego obuwia?

Nasz obiekt jest suchy i dobrze oświetlony, temperatura w środku wynosi ok.11 stopni. Nie jest wymagane i potrzebne specjalne obuwie czy odzież. 


11. Czy trzeba mieć grupę aby zwiedzać? 

Nie. Zawsze o 12:00 zwiedzamy bez względu na ilość osób, nawet jedna osoba ma gwarantowane oprowadzanie. 


12. Czy jest oznakowane miejsce zbiórki na zwiedzanie? 

Zwiedzanie rozpoczyna się w tunelu do którego wchodzimy od peronu pierwszego (więcej na podstronie Kontakt) 


13. Czy zwiedzanie o 12:00 przewidziane jest też w językach obcych?

Niestety o 12:00 nie możemy gwarantować zwiedzania w językach obcych. W sezonie letnim jest na to szansa , gdyż w gotowości do zwiedzania mamy co najmniej dwóch przewodników z których jeden mówi po angielsku albo niemiecku, wówczas formujemy dodatkową grupę obcojęzyczną. Obcokrajowcy, którzy nie zamawiają indywidualnego zwiedzania w językach obcych, mogę liczyć na otrzymanie skryptu z tekstem ze ścieżki dźwiękowej odtwarzanej z głośników przy prezentacji wystaw.Obecnie oferujemy kilka wersji językowych skryptu: angielski, niemiecki, szwedzki, duński, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski. Zwracamy uwagę na to, że można również zamówić przewodnika mówiącego w językach obcych, więcej w podstronie Bilety albo na START. 


14. Gdzie jest start zwiedzania? 

START zwiedzania : od 14.05.2016 roku wejście do Podziemnych Tras Szczecina znajduje się na peronie I , z tyłu budynku dworca PKP, schodami w dół do dawnego peronu pasażerskiego. Kolumba 2, 70-035 Szczecin.  Ze względu na remont na peronie I  (który potrwa około miesiąca) - zjeżdżamy z przewodnikiem windą. Informacje na żółtej planszy powyżej.  


15. Ile czasu trwa zwiedzanie? 

Przejście każdej z tras trwa ok.1 godz. . W tym czasie przewodnik omawia ok. 20 wystaw, odtwarza też ścieżki dźwiękowe jak np. alarm przeciwlotniczy.


16. Czy liczba osób zwiedzających jest ograniczona? 

Nie, wchodzimy bez względu na ilość osób. Jeżeli zbierze się bardzo duża grupa wysyłamy kolejnego przewodnika, żeby każdy, kto przyszedł, mógł uczestniczyć w zwiedzaniu.  


17. Gdzie kupuje się bilety? 

ZAKUP BILETÓW: W dniu zwiedzania zakup biletów tylko w kasie Podziemnych Tras Szczecina. Sprzedaż z wyprzedzeniem prowadzimy również we wszystkich innych Punktach Sprzedaży Centrum Turystyki MAGNOLIA z tym . 


18. Czy zwiedzanie jest tylko o 12:00?

Od 1 lipca do końca sierpnia można zwiedzać również o 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:15 Uprzedzamy jednak że zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w harmonogramie dodatkowych zwiedzań. 


Pytania można zadać też drogą mailową pisząc na : 

info@schron.szczecin.pl dzwoniąc: 914340006, 914340801 albo w pilnych sprawach w dni wolne 605433433