Pytania / FAQ

Najczęściej zadawane pytania: 

1. Czy Podziemne Trasy są otwarte codziennie? 

Zwiedzanie jest zawsze o 12:00, 7 dni w tygodniu. Jeśli planujemy naprawy konserwatorskie czy pojawiają się inne okoliczności uniemożliwiające zwiedzanie o 12:00 umieszczamy niezwłocznie informacje na naszej stronie Od 1 lipca do końca sierpnia można zwiedzać również o  12:00, 13:30, 15:00 od Pon-Piątku, 12:00, 13:30 sobota i niedziela  


2. Jaka trasa oferowana jest o godz. 12:00, 13:30? 

O 12:00 oprowadzamy Trasą II Wojna Światowa 

W sobotę  dodatkowo 13:30 Zimna Wojna


3. Czy oferowana jest inna godzina zwiedzania? 

Dla grup powyżej 8 osób umożliwiamy zwiedzanie o każdej innej porze, wymaga to jednak wcześniejszej rezerwacji. W niektórych wypadkach ilość osób wymagana do rozpoczęcia indywidualnego zwiedzania może być zmniejszona, prosimy o telefon w celu uzyskania informacji o aktualnych dodatkowych opcjach zwiedzania. 


4. Na jaki telefon trzeba dzwonić? 

Prosimy dzwonić na telefony stacjonarne, pod tymi telefonami możemy podać najbardziej aktualne informacje i przyjąć zgłoszenia na zwiedzania grupowe.


5. Czy zwiedzanie o 12:00  i każde w opcji zwiedzań otwartych wymaga rezerwacji? 

Nie ma potrzeby dzwonienia w celu dokonania rezerwacji, tylko w przypadku, gdy Państwa grupa jest większa niż 9 osób wymagana jest rezerwacja. 


6. Czy przed zwiedzaniem należy nabyć bilety w biurze głównym Centrum Turystyki MAGNOLIA? 

Nie, nie ma takiej potrzeby, zawsze kasa  w naszym punkcie startu zwiedzania  jest otwarta od.11:45 to tu do 12:00 tam sprzedajemy bilety indywidualne na zwiedzanie. Punkt startu zwiedzania jest inny niż punkt zbiórki (przy windzie, w holu głównym dworca)


7. Czy jeśli się spóźnię i nie dotrę na zwiedzanie na 12:00 to będzie możliwe dołączenie do grupy, która już zwiedza? 

W takiej sytuacji należy sprawdzi,prosimy dzwonić do naszego głównego biura. Postaramy się umożliwić zwiedzanie mimo spóźnienia, jednak nie możemy tego gwarantować. 


8. Czy w związku z remontem dworca zmienił się punkt spotkania na zwiedzanie schronu?

Wejście jest, jak wcześniej z tunelu, ale dostęp do tunelu (w związku z nadal trwającym remontem peronu I) jest możliwy tylko windą z holu dworca. Prosimy kierować się do windy tam czekać na naszą obsługę. Po zejściu do tunelu znajdziecie się Państwo w naszej przestrzeni obsługi klienta, tam jest kasa, miejsce wydawania kasków i pierwsze wystawy.


9. Czy w punkcie w tunelu można płacić kartą? 

Niestety płatność jest możliwa tylko gotówką. Płatność kartą w naszym biurze Centrum Turystyki MAGNOLIA


10. Czy zwiedzanie wymaga ochronnej odzieży czy specjalnego obuwia?

Nasz obiekt jest suchy i dobrze oświetlony, temperatura w środku wynosi ok.14 stopni. Nie jest wymagane i potrzebne specjalne obuwie czy odzież. Latem udostępniamy rónież plastikowe płaszcze i ciepłe pledy.


11. Czy trzeba mieć grupę aby zwiedzać? 

Nie. Zawsze o 12:00 jak rónież podczas innych zwiedzań otwartych,  zwiedzamy bez względu na ilość osób, nawet jedna osoba ma gwarantowane oprowadzanie. 


12. Czy jest oznakowane miejsce zbiórki na zwiedzanie? 

Zwiedzanie rozpoczyna się w tunelu do którego wchodzimy od peronu pierwszego (więcej na podstronie Kontakt) 


13. Czy zwiedzanie o 12:00 przewidziane jest też w językach obcych?

Niestety o 12:00 nie możemy gwarantować zwiedzania w językach obcych. W sezonie letnim jest na to szansa , gdyż w gotowości do zwiedzania mamy co najmniej dwóch przewodników z których jeden mówi po angielsku albo niemiecku, wówczas formujemy dodatkową grupę obcojęzyczną. Obcokrajowcy, którzy nie zamawiają indywidualnego zwiedzania w językach obcych, mogę liczyć na otrzymanie skryptu z tekstem ze ścieżki dźwiękowej odtwarzanej z głośników przy prezentacji wystaw.Obecnie oferujemy kilka wersji językowych skryptu: angielski, niemiecki, szwedzki, duński, francuski, włoski, hiszpański, rosyjski. Zwracamy uwagę na to, że można również zamówić przewodnika mówiącego w językach obcych, więcej w podstronie Bilety albo na START. 


14. Gdzie jest start zwiedzania? 

START zwiedzania : w tunelu Podziemnych Tras Szczecina jednak aby się tam dostać (ze względu na remont peronu I) zjeżdżamy z przewodnikiem windą. Informacje na żółtej planszy powyżej.  


15. Ile czasu trwa zwiedzanie? 

Przejście każdej z tras trwa ok.1 godz. . W tym czasie przewodnik omawia ok. 20 wystaw, odtwarza też ścieżki dźwiękowe jak np. alarm przeciwlotniczy.


16. Czy liczba osób zwiedzających jest ograniczona? 

Nie, wchodzimy bez względu na ilość osób. Jeżeli zbierze się bardzo duża grupa wysyłamy kolejnego przewodnika, żeby każdy, kto przyszedł, mógł uczestniczyć w zwiedzaniu.  


17. Gdzie kupuje się bilety? 

ZAKUP BILETÓW: W dniu zwiedzania zakup biletów tylko w kasie Podziemnych Tras Szczecina. Sprzedaż z wyprzedzeniem prowadzimy również we wszystkich innych Punktach Sprzedaży Centrum Turystyki MAGNOLIA z tym. 


18. Czy zwiedzanie jest tylko o 12:00?

Od 1 lipca do końca sierpnia można zwiedzać również o  12:00, 13:30, 15:00 od Pon-Piątku, 12:00, 13:30 sobota i niedziela  Uprzedzamy jednak że zastrzegamy sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w harmonogramie dodatkowych zwiedzań. 


Pytania można zadać też drogą mailową pisząc na : 

info@schron.szczecin.pl dzwoniąc: 914340006, 914340801 

albo w pilnych sprawach w dni wolne 605433433